Fundacja dla PolskiTRANSNATIONAL GIVING EUROPE

 

Transnational Giving Europe (TGE) to sieć współpracujących ze sobą 19 europejskich fundacji i stowarzyszeń. 

 

Pośredniczą one w przekazywaniu darowizn od osób indywidualnych i przedsiębiorstw z zagranicy do organizacji pozarządowych oraz publicznych i prywatnych instytucji realizujących przedsięwzięcia o charakterze społecznym. W Polsce sieć TGE reprezentowana jest przez Fundację dla Polski.

 

Program TGE jest korzystny zarówno dla obdarowywanych organizacji, jak i dla darczyńców. Darczyńcy mogą wspierać przedsięwzięcia społeczne w wybranym przez siebie kraju z dowolnej dziedziny, np. kultury, sztuki, edukacji, sportu. I skorzystać z ulg podatkowych w kraju zamieszkania. Z kolei organizacje mają możliwość otrzymania darowizn z zagranicy na bieżącą i przyszłą działalność programową, np. zakup eksponatów, odzyskanie utraconych zbiorów, wyposażenie kadry i pomieszczeń w nowoczesny sprzęt, rewitalizacje budynków czy na realizację innych celów statutowych.

 

Program TGE jest też dobrym narzędziem, dzięki którym Polacy mieszkający za granicą mogą wspierać organizacje i instytucje działające w Polsce, zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie. 

 

nr konta bankowego Programu TGE
mBank  17 1140 1010 0000 5294 4600 1020

 

 

Więcej informacji o sieci TGE:
www.transnationalgiving.eu

 

 

 

 

Dodatkowe informacje:
tel.: (22) 370 25 03, fdp@fdp.org.pl

Powered by Siteor.pl | © 2020 Fundacja dla Polski | Polityka prywatności